KURUMSAL
DEFAULT SAYFALAR

COSTOPTIMIZER® ADVANCED

COSTOPTIMIZER® ADVANCED FTI’ın sac şekillendirme fizibilite analizi, açınım geliştirme ve önemli ölçüde şekillendirilebilirlik sorunlarından kaynaklanan mühendislik tasarım değişikliği sayısını azaltırken malzeme maliyetlerini indirgeyen tasarım değişikliklerini belirlemeye yardımcı olan özelleştirilmiş ürün ve süreç optimizasyon aracı ile dizinim aracını bir arada bulundurur. Tandem ve prograsif kalıp bileşenleri için eşit derecede uygundur ve aynı zamanda malzeme kullanımını artırmak ve maliyeti düşürmek için gerekli ürün tasarım değişikliklerini de belirleyebilir.COSTOPTIMIZER® Advanced çoklu üretim durumlarında optimum malzeme kullanımı sağlamak için gerekli bilgileri sağlar.

COSTOPTIMIZER® ADVANCED

COSTOPTIMIZER® malzeme kullanımını belirler, maliyet ve ağırlık optimizasyonu sağlar. COSTOPTIMIZER® ADVANCED Maliyet ve ürün mühendisleri tarafından fizibilite risk değerlendirmesi, hassas ve doğru açınımın elde edilmesi, malzeme kullanımının yönetilmesi ve sac metal ürünleri için hedef maliyetin oluşturulmasını sağlamak için kullanılan bir yazılımdır. Tek bir parça maliyeti ve malzeme tahmini, hızlı ve doğru sonuç elde etmek adına FTI’ın tescilli CHI çözücüsü ile güvenle hesaplanır. Gövde trim parçaları için ağırlık düşümü ve önemli malzeme maliyetleri değerlendirilebilir ve gözlemlenebilir.

FTI’ın tescilli CHI çözücüsü, parça değişiklik taleplerini düşürmek, açınımı ölçüsünü iyileştirmek, malzemeden faydalanma oranını ve ağırlığını tanımlamak için şekillendirilebilirliği (yırtılma/burulma) ve yaylanma konusunu öngörmek amacıyla kullanılır.Maliyet / Ürün mühendisleri, optimize edilmiş bir proses elde etmek için çoklu üretim yerleşim düzeni değerlendirmesi yapabilir.

Rulo genişliği ve hatveler baz alınarak malzemeden maksimum derecede faydalanmak adına birkaç farklı dizinim geliştirilebilir ve üzerinde değerlendirme yapılabilir.Dizinimler tandem,transfer ve progresif sac kalıpları için standart kesme formları, tek sıralı, iki sıralı 2 farklı açınım ve ruloya göre aynalama düzenlemeleri yapılarak tandem ve progresif sac kalıplarında yüksek hacimli üretimler veya kesik saçlardan düşük hacimli üretim için oluşturulur.

Ürün gerilmeleri ve incelme bilgisi CAE departmanlarına ürünün çarpışma, yorulma, dayanıklılık NH (gürültü/titreşim/sertlik) ve yapısal analizlerine dair performansının geliştirilmesi için yüklenebilir. Çalışmalar, incelme ve pekleşme bilgisinin CAE’nin doğruluğunu %30’a varan oranda iyileştirebildiğini gösterdi.

Raporlar malzeme kullanımı ve ürün tasarımını özetlemek için otomatik oluşturur. Akabinde bu bilgiler hedef maliyeti belirlemede kullanılır ve satıcı ile olan pazarlıkta size sağlam bir bilgi temeli sağlar.


ÖZELLİKLERİ

  • Malzemeden daha yüksek oranda faydalanmak ve maliyeti düşürmek için ilgili tasarım değişikliklerini belirler.
  • Bilimsel fizik tabanlı yaklaşım ürün fizibilitesi konusunda öngörü sağlamakla birlikte açınım başına toplam ürün maliyetini belirler.
  • Şekillendirilebilirliği tahmin eder ve pot, baskı plakaları, pot çemberi kuvveti ve pilot delikleri için açınım ölçülerini hesaplar.
  • Malzemedeki incelmeyi belirler ve Şekillendirilebilirlik Sınır Diyagramında(FLD) güvenli bölgeye ek olarak kalınlık gerilmesini, majör/minör gerilmeleri vb. ilgili şartların toplanmasını sağlar.
  • CAD dataya aktarmak için kompanzasyon dosyası oluşturur ve kalıplama için yaylanmayı hesaplar.
  • Optimum malzeme kullanımı için çoklu üretim senaryolarının değerlendirmesini yapar.
  • Malzeme kullanımı ve ürün tasarımını özetlemek için otomatik rapor oluşturur.