ATOS ScanBox ile tek bir kaynaktan tüm sistemi yönetin.

GOM Sensör Teknolojisi

Tüm ATOS ScanBox sistemlerinin özü ATOS 3D tarayıcıdır. ATOS sensörleri, her bir ölçüm için tüm yüzeylerin 3D koordinatlarını sağlar. 1 ile 2 saniye arasında 16 milyona kadar bağımsız ölçüm noktası yakalanır. Ölçüm verileri, çok yüksek detaylı karakterize edilir, böylece ölçülecek çok küçük bileşen özelliklerine de izin verilir.

3D Optik Ölçüm Sistemi - Tek Bir Kaynaktan Komple Bir Sistem

ATOS ScanBox, donanım, ATOS Professional yazılımı ve ek bir yazılım modülünden (Sanal Ölçüm Odası) (VMR) oluşan hepsi bir arada bir sistemdir. Gerçekleştirilmeden önce, tüm robot hareketleri sanal ölçüm odasında simüle edilmiştir ve güvenlik açısından kontrol edilmiştir. Verileri aldıktan sonra, yazılım bileşenin yüzeyinin çokgen bir ağını ve inceleme özelliği planının gerçek verilerini hesaplar. Gerçek veriler nominal verilerle karşılaştırılır ve bir raporda gösterilir.

ATOS ScanBox Serileri

ATOS ScanBox BPS

ATOS ScanBox 4 Serisi

ATOS ScanBox 5 Serisi

ATOS ScanBox 6 Serisi

ATOS ScanBox 7 Serisi

ATOS ScanBox 8 Serisi

ATOS Teknolojisi

Standartlaştırılmış kalite

ATOS ScanBox, makine direktifine uygun olarak sertifikalandırılmış standart bir optik 3D ölçüm makinesidir. Müşteriye maliyet, performans veya teslim tarihi açısından öngörülen sistemlerin aksine risk taşımamaktadır.

Dayanıklı Otomasyon Bileşenleri

Kinematik hassas mekanik yerine sağlam otomasyon bileşenlerine dayanır. Makineler zorlu ortam koşullarında bile hiçbir aşınmaya maruz kalmaz ve tam hassasiyetlerini korurlar.

Yüksek Ölçüm Hızı

Geleneksel dokunsal CMM ile karşılaştırıldığında,3D ölçüm sistemi ATOS ScanBox bir bileşenin ölçüm ve kalite kontrol süresini yarıdan daha fazla sürelerde azaltabilir.

Basit Operasyonlar

Kiosk Arabirimi, ATOS ScanBox’un basitleştirilmiş kontrolü için özel bir kullanıcı arabirimidir. Yazılım tüm proses kontrolünü ve ölçüm ve kontrol prosedürünü otomatik olarak gerçekleştirir.

Düşük Alan Gereksinimi

ATOS ScanBox 4105, 5108 ve 5120 modellerinin fabrikanın zeminine veya özel ölçüm masalarına sabitlenmesi gerekmez.